Sıkça Sorulan Sorular

Şifremi nasıl değiştirebilirim?

Kişisel / Kullanıcı Profili sayfasından değiştirebilirsiniz.

Öğrenci kendisi ödeme yapabilir mi?

Evet. Öğrenci danışmanı tarafından sisteme kaydedildiğinde, veya geçmiş yıl öğrencisi ise danışman öğretmeni tarafından aktif hale getirildiyse kendi ödemesini sisteme kendi kullanıcısıyla girip ÖĞRENCİ menüsündeki Ödeme Yap sayfasından yapabilir.

Ödeme yapıldıktan sonra ne yapmalıyım?

Ödeme yaptıktan sonra kontör sahibi olursunuz. Bu kontörlerinizi (sınav giriş hakkı) öğrencileriniz ile eşleştirmeniz gerekmektedir. Bunun için ÖĞRETMEN menüsündeki Öğrenci Belirle sayfasından ödemesini yaptığınız öğrencileri işaretleyebilirsiniz.

Ödemeleri EFT yada Havale ile yapabiliyor muyum?

Ödemeler sistemimizde yalnızca kredi kartı ile online olarak yapılmaktadır. Ancak toplu havale ve eft işlemleri yapmak istiyorsanız bize eposta yada whatsapp iletişim hattımızla iletişim kurmanızı rica ederiz.

Okul yöneticisiyim. Ödemeleri ve öğrencileri, öğretmenleri topluca görebilir miyim?

Okul yöneticisi iseniz lütfen bizimle eposta üzerinden iletişime geçin. Böylelikle size kurum yöneticsi hesabı açabiliriz. Siz de kurumunuzda kayıtlı tüm öğrencileri, öğretmenleri ve ödemeleri toplu olarak takip edebilirsiniz.

Ödeme sonunda faturalarımızı nereden alabiliriz?

Ödeme sayfasında sistemimizden alındığına dair karekod kontrollü ödendi belgesi dijital olarak verilmektedir. Bunun dışında Mali Fatura için bizimle eposta yada whatsapp hattımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Öğrenciler için de sistemde kullanıcı var mı?

Öğretmenleri öğrencileri sisteme ekledikten sonra, öğrenciler tc kimlik numarası ve öğretmeninin belirlediği şifre ile sisteme girebilir. Sistem üzerinden kayıtlarını, kendileri adına yapılan ödemeleri, sınav raporlarını takip edebilir.

Sınava nerede girebilirim?

Türkiye Matematik Yarışma Sınavı 1.Aşama sınavı öğrencilerin kendi okullarında uygulanır. Türkiye Matematik Yarışması bu yıl anda bireysel başvuru kabul etmemektedir.

Bireysel olarak Türkiye Matematik Yarışma Sınavına katılabilir miyim?

Bireysel olarak katılmak mümkün olamıyor, ancak size en yakın BİLSEM veya bir okula sorarak katılma isteğinizi iletebilirsiniz.

Öğrencinin okulundan başvuru yoksa herhangi bir öğretmenin adı üzerinden kayıt yaptırabilir miyim?

Hayır. Bir öğretmenin üzerinden kayıt yaptırabilmeniz için, öğretmenin okulunda Türkiye Matematik Yarışmasına başvuru yapılmış olması gerekir. Başvuru yapılan okulun en az 1 sorumlu öğretmeni olmalıdır. Sorumlu öğretmene listesine ilave edip etmeyeceğini sorabilirsiniz. Çünkü ilgili okulun idaresi izin vermesi gerekebilir. Bildiğiniz bir okul veya Bilim Sanat Merkezleri çözüm kaynağı olabilir.

Ben öğretmenim, Öğrencilerim Sayfamda geçen yıl kaydettiğim öğrencilerimi göremiyorum, yeniden mi eklemeliyim?

Yeniden eklemenize gerek yok, sizin için oluşturulan Geçmiş Yıl Öğrencilerim sayfasından, geçen yıl kaydettiğiniz öğrencileriniz görebilir, isterseniz bu yıla ait Öğrencilerim sayfanıza aktarabilirsiniz.

Ödeme Yap sayfasında KURUMUNUZDA YETERLİ SAYIDA ÖĞRENCİ BULUNMAMAKTADIR uyarısı alıyorum, ne yapmalıyım?

Türkiye Matematik Yarışması 2024 Yönergesine göre bir kurumda sınav yapılabilmesi için gerekli öğrenci sayısı en az 20 dir. Bununla birlikte sonradan ilave edilmesi muhtemel öğrenci olabileceği düşünülerek, sistemimiz kurumunuzda kayıtlı en az 16 öğrenci olmaması halinde ödeme yapmanıza izin vermektedir.